ОГОЛОШЕННЯ ПРО ВИМОГИ ЗБЕРІГАННЯ ПЕСИЦИДІВ ТА АГРОХІМІКАТІВ

Дата: 26.05.2021 16:40

Новоукраїнська районна державна адміністрація та Злинська сільська рада інформує керівників господарств щодо виконання вимог до зберігання, використання та застосування пестицидів та агрохімікатів для попередження порушення норм чинного законодавства. А саме:

- пестициди, агрохімікати, і мінеральні добрива зберігають в окремих будівлях, що мають санітарний паспорт на право їх зберігання;

- пестициди зберігають у заводській тарі;

- перевозять пестициди та агрохімікати на спеціально обладнаному транспорті;

- до роботи допускаються особи, які не мають медичних протипоказань і пройшли відповідні медичні дозволи.

- виконують роботи із застосуванням засобів індивідуального захисту;

- від ділянок, що підлягають обробці, завчасно вивозять пасіки на відстань не менше 7 км і повертають назад через 1 – 5 діб залежно від використаних хімічних препаратів.

- всі роботи  проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних  висхідних повітряних потоках;

- завчасно, але не менше ніж за дві – три доби до початку проведення кожної хімічної обробки, керівники господарств сповіщають населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, терміни і методи застосування пестицидів.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, водойм і місць відпочинку при вентиляційному обприскувані  повинна бути не менше 500м, при штанговому – 300 м, при авіаційному  - 1000 м (з урахуванням напрямку вітру).