Які документи подаються для отримання дозволу на застосування праці іноземця?

Дата: 20.09.2021 16:54

Законодавство про зайнятість населення визначає чіткий перелік документів, які подаються для оформлення дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці). Цей перелік регламентовано статтею 42-2 Закону України “Про зайнятість населення”. Він складається із загального комплекту документів та додаткових документів, які подаються для окремих категорій іноземців.

До загального комплекту документів належать:

заява за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, в якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця, чи роботи (послуги), які виконуватиме (надаватиме) гіг-спеціаліст, відповідно до законів України, не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці (тановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 858 (із змінами) затверджено форми заяв для отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, продовження строку дії дозволу, внесення змін до дозволу);

копії сторінок паспортного документа іноземця з особистими даними разом з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;

кольорова фотокартка іноземця розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;

копія проєкту трудового договору (контракту) або гіг-контракту з іноземцем, посвідчена роботодавцем.

Регіональний центр зайнятості самостійно отримує в електронній формі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про статус роботодавця як юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Документи, видані за кордоном (що подаються для окремих категорій іноземців), мають бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не визначено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Посадовим особам регіонального центру зайнятості заборонено вимагати від роботодавців документи, подання яких не встановлено вказаним Законом.

Електронна форма вищезазначеної заяви розміщена на вебсторінці обласного центру зайнятості.

Детальніше за посиланням: https://kid.dcz.gov.ua/publikaciya/formy-zayav-zi-zminamy-na-otrymannya-ta-prodovzhennya-diyi-dozvolu-na-zastosuvannya