Чи передбачає законодавство захист громадян від необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу?

Дата: 15.06.2022 09:59

Так, передбачає, зокрема, нормами Кодексу законів про працю України, які посилені прийняттям відповідних змін з 27.05.2022.

Роботодавець має право вільного вибору серед кандидатів на зайняття робочого місця (посади). Однак водночас йому забороняється необґрунтовано відмовляти у прийнятті на роботу. Тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з інших підстав, не передбачених законом.

На вимогу особи, якій відмовлено в прийнятті на роботу, роботодавець зобов’язаний письмово повідомити про причину такої відмови.

Шукачам роботи також необхідно враховувати, що вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством. Відповідно вони і можуть слугувати обґрунтуванню підстави для відмови у прийомі на роботу.

Примітка. Ознайомитися із чинною редакцією Кодексу можна на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням  https://cutt.ly/wJ2dcXH.

Якщо у вас виникли додаткові запитання, звертайтеся за номером 380934787081.

До того ж можна скористатися послугами чат-боту державної служби зайнятості у  Telegram  https://t.me/DCZWorkNowBbot.