Злинська об'єднана територіальна громада

Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Чи зберігається за працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, робочі місця?

Дата: 22.08.2022 22:29
Кількість переглядів: 34

Так, зберігається.

 

Однією з норм законодавства про працю, якої мають додержуватись роботодавці під час дії воєнного стану, є збереження місця роботи і посади за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації (ч. 3 ст.119 Кодексу законів про працю України).

Слід підкреслити, що до цієї ж статті Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» (набрав чинності 19.07.2022) внесені зміни – скасоване положення, яке передбачало збереження середнього заробітку.

Також зміни до вказаної статті внесені Законом України від 08.07.2022                                 № 2379-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту осіб рядового і начальницького складу та умов проходження служби цивільного захисту» (набрав чинності 27.07.2022). Перебачено, що гарантії, визначені у частині 3 статті 119 Кодексу законів про працю України, не поширюються на осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Довідково. Міністерством економіки України підготовлено коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Ознайомитись з його текстом, у тому числі з питанням скасування збереження середнього заробітку, можна за посиланням http://surl.li/cmbdm.

У вас є питання сфери зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, розміщеними тут: https://cutt.ly/oJ8G2q9.

Крім того, ми є у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь