Інформація щодо заборони вилову риби під час нересту

Дата: 27.04.2023 11:06

У Кіровоградській області з 1 квітня розпочалася нерестова заборона на вилов риби.

За її інформацією, заборона діятиме:

• з 1 квітня по 20 травня — на річках області та їх кореневих водах;
  • з 1 квітня по 9 червня — на озерах, водосховищах;
  • з 1 квітня по 30 червня — в придаткових водах річок (протоках і гирлах).

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега поза межами нерестовищ.

В цей час заборонено ловити рибу з використанням човнів та моторних суден на нерестовищах. Це не стосується транспорту рибоохорони та інших уповноважених органів державної влади.

За порушення природоохоронного законодавства передбачена відповідальність за ч. 3 та ч. 4 статті 85 "Порушення правил використання об'єктів тваринного світу".

Карається попередженням або накладенням штрафу для населення від 34 до 680 гривень, для посадовців від 170 до 850 гривень. Окрім штрафу, порушники рибальства муситимуть компенсувати збитки, завдані державі, за незаконно спійману рибу. За одного карася доведеться сплатити 1 581 гривень, за рака 3 332 гривень, судак – 3587 гривень, сом 5117 та щука 3468 гривень.

За незаконну риболовлю, що завдала суттєву шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 249 Кримінального кодексу України. Штраф від 17 000 до 85 000 гривень або обмеження волі на строк до трьох років.