Урочище Каскади

Дата: 24.09.2024 14:06

Каскади — урочище, геологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Маловисківського району Кіровоградської області. Урочище розташоване в долині річки Буки (права притока Плетеного Ташлика), на південний захід від села Злинка, за 10 км від залізничної станції КапустинеКаскади є одним з небагатьох місць поширення природних водоспадів на Придніпровській височині та рівнинній частині України в цілому. Урочище — це приклад типових рівнинних лісостепових східноєвропейських ландшафтів річкових долин лісостепової смуги, збережених у своєму природному місці розташування. У рослинному та ценотичному відношенні урочище дуже різноманітне.

Тут збереглись рослинні угруповання петрофітнихчагарникових та лучних степів. Дев'ять видів рослин урочища занесено до Європейського Червоного списку та Червоної книги України; 3 види раритетних рослин мають статус міждержавного й 6 — державного рівня охорони, присутні тут численні регіональні рідкісні види та формації.