Злинська об'єднана територіальна громада

Кіровоградська область, Новоукраїнський район

Хустка – як символ родової пам’яті і український оберіг

Дата: 16.12.2024 15:51
Кількість переглядів: 38

Фото без опису

Хустка – як символ родової пам’яті і український оберіг

 

Щорічно українці відзначають особливе свято – Всесвітній день української хустки. Таким чином, зберігаючи у пам’яті нащадків символ жіночої краси і мудрості, нація вшановує давні традиції нашого великого й нескореного народу. В буремні ж часи сьогодення тематичні заходи, приурочені до цього урочистого дня, підтримують український незламний дух, ще раз нагадуючи, як важливо зберігати єдність та вогник надії в серці.

Так, нещодавно, з нагоди свята, фахівцями  Устинівського відділу Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено зустріч для жінок на тему «Хустка – пам’ять роду, наша святиня, оберіг». Захід відбувся за участі  бібліотекарки Комунального закладу «Устинівська публічна бібліотека» Устинівської селищної ради Олени Ткач.

Поглиблення знань щодо звичаїв та обрядів, пов’язаних з хустиною, які існували в Україні і збереглися до сьогодення, підтримка живого інтересу до традицій українського народу сучасного покоління, бажання зберігати духовні надбання – основна мета, з якою зібрались у дружнє коло всі охочі.

«У кожного народу є святиня. Для українців – це вишита хустина. Світлий символ щастя й ніжності в серцях, мов весна квітуча. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. Вона є невід’ємною частиною української культурної спадщини. Безмежно пишаюся, що свого часу вдалося запровадити таке прекрасне свято, яке вже ввійшло в історію і об'єднало мільйони жінок з усього світу» – такими словами розпочала захід Алла Хохуля, начальник Устинівського  відділу Кропивницької філії  КОЦЗ.

   Водночас Олена Ткач презентувала учасникам зібрання книжково-ілюстративну виставку «Хустку, хустину – жовту і синю носить сьогодні вся Україна!». Виставка ознайомила з історією української хустки, представляючи результати досліджень мистецтва вишивки, схеми і лексикону українського орнаменту.

А. Хохуля, в свою чергу, зачитала  зворушливий вірш «Хустковий оберіг», що продемонстрував присутнім безмежну любов українців до свого культурного надбання. За її словами, українська хустина не залишала байдужими митців словесної та музичної творчості. Також до образу хустки зверталися й майстри пензля і фарб, адже в мистецтві він нерозривно пов'язаний з образом жінки, берегині роду. Саме жінка у всі часи була втіленням духовної чистоти, людської ніжності, материнської теплоти.

«Служба зайнятості також дбає про збереження українських традицій, символів родової пам’яті та національної гордості: на базі центрів професійно-технічної освіти готує фахівців за професією «Вишивальниця». Нехай же цей яскравий оригінальний аксесуар займе достойне місце в гардеробі кожної сучасної жінки чи дівчини. Хустина, як неповторно прекрасний символ душі неньки України, підкреслить витонченість своєї власниці, додаючи особливого шарму. А головне – продемонструє належність до величної нації. Зрештою, наші жінки не дарма вважаються найкрасивішими у світі» – підсумувала фахівчиня.

  Захід вдався на славу! Присутні щиро дякували за насичену зустріч, цікаві і навіть щемливі історичні згадки й факти про хустку, що фігурувала, в т.ч., як потужний оберіг не тільки для жінок, а й для мужніх воїнів-козаків під час їх багаточисленних походів і визвольних битв. Учасники зібрання розходилися приємно схвильованими, задоволеними та вдячними, сповненими натхнення.

Працівники закладів культури Устинівської громади не залишилися й осторонь флешмобу «Зроби фото з хусткою», який також було проведено в рамках заходу. Його суть полягала в тому, щоб одягнувши хустку, зробити світлину, після чого викласти її в соціальних мережах із тематичними хештегами. До слова, у такому флешмобі зазвичай беруть участь українки з усього світу, фотографуючись цілими сім'ями і викладаючи фото в бабусиних і прабабусиних хустках.

У підсумку хотілося б відзначити, що хустка – це частинка нашого коріння, наша історія та гордість, яку ми маємо плекати, зберігати та передавати наступним поколінням, як один із споконвічних символів нації нескорених.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь