У Кропивницькому відкрився перший Центр ветеранського розвитку
У Кропивницькому відкрився перший Центр ветеранського розвитку
Вчора, 10 грудня, на базі Центральноукраїнського державного університету ім. В. Винниченка розпочав роботу Центр ветеранського розвитку.
Участь у відкритті ветеранського простору взяли ветерани та вiйськовослужбовцi, члени родин загиблих воїнiв Збройних Сил України, представники органiв влади та мiсцевого самоврядування, громадських органiзацiй, а також фахiвцi у галузi психологiчної, медичної та соцiальної реабiлiтацiї. Долучилася до заходу й заступник директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома.
Наголошувалося, що мета Центру – підтримка ветеранів війни, демобілізованих осіб, членів їхніх родин та сімей загиблих у процесі соціальної адаптації, навчання та підвищення кваліфікації.
Керівник Центру Юрій Якубенко під час відкриття зазначив, що це перший такий осередок у місті, де ветерани війни та їхні родини зможуть безоплатно отримати юридичну, психологічну та соціальну допомогу, а також пройти на базі університету фізичну реабілітацію.
Крім того, ветерани та ветеранки зможуть здобути освіту чи опанувати нову професію. «Основний напрямок роботи – це навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації ветеранів та їх рідних. Також тут будуть готувати спеціалістів, які надаватимуть послуги ветеранам», – поінформував Юрій Якубенко.
У Центрі планують організовувати навчання за спеціальністю «Фахівець із супроводу ветеранів війни», а також за напрямами IT, права, менеджменту, соціальної роботи та педагогічних спеціальностей. Особливу увагу приділятимуть індивідуальному підходу до потреб ветеранів, сприяючи їх інтеграції в суспільне та професійне життя.
Після урочистої частини відбулася робоча зустріч учасників зібрання. Серед важливих питань – реінтеграція ветеранів та активні програми, що пропонує Державна служба зайнятості.
Н. Невідома розповіла про:
- можливості професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти ДСЗ. Навчатися можна за 95 сучасними професіями, 400 освітніми програмами. Наприклад: «водій», «тракторист-машиніст», «електромонтер», «електрогазозварник», «токар», «кухар» та ін. Серед освітніх програм – підприємництво, керування БПЛА, ІТ-технології, соціально-психологічна та домедична допомога, цивільний захист та інші напрямки. Проєкт передбачає індивідуальний підхід до потреб кожного замовлення роботодавця та здобувача освіти, використання різних форм навчання тощо;
- навчання за ваучером відповідно до переліку професій та спеціальностей, який наразі складає 155 одиниць;
- урядову програму «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», що орієнтована на створення та розвиток власного бізнесу. Було коротко окреслено обов'язкові умови грантової програми, розмір гранту, напрямки використання грантових коштів та покрокові дії щодо реалізації бізнес-ідеї.
Стейкхолдери переконані, що Центр стане корисним майданчиком для професійної адаптації, реабілітації, розвитку і ефективних комунікацій ветеранів війни та членів їх сімей.
Відеосюжет з відкриття Центру доступний за посиланням: http://surl.li/cazmkr
Довідково. Центр створено за ініціативи Міністерства у справах ветеранів України та за підтримки Кіровоградської обласної військової адміністрації. За сприяння Міністерства такі заклади вже відкрито у Вінниці, Дніпрі, Львові, Миколаєві, Житомирі та Києві на базах провідних вишів.
Кіровоградський обласний центр зайнятості